El Abanico

! ZOSTAŃ hiszPANEM swojego LOSU !

INSTYTUT KSZTAŁCENIA IBEROAMERYKAŃSKIEGO EL ABANICO jest szkołą, która powstała dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się języka hiszpańskiego, poznać historię i kulturę Hiszpanii oraz Ameryki Łacińskiej oraz nawiązać nowe z znajomości z osobami, których ojczystym językiem jest język hiszpański.

EL ABANICO z hiszpańskiego znaczy wachlarz. Nazwaliśmy tak nasz Instytut, bowiem otwieramy przed  Słuchaczami wachlarz możliwości doskonalenia języka hiszpańskiego. Zajęcia u nas, to nie tylko godziny kursowe. „Szlifujemy język” przez specjalnie przygotowany, bezpłatny program praktyczny. Dlatego nasi słuchacze o wiele szybciej pokonują barierę językową.

EL ABANICO serdecznie zaprasza w podróż do kolorowego Świata Hiszpańsko-Latynoskiego.

Wachlarz możliwości

BEZPŁATNE ZAJĘCIA DODATKOWE

Aby nauka języka była dla Ciebie przyjemnością, przygotowaliśmy program dodatkowych, bezpłatnych zajęć podczas, których będziesz mógł doskonalić swój hiszpański, jak również bliżej poznać tradycje hiszpańskie i latynoskie. Każdy semestr jest pod patronatem kraju hiszpańskojęzycznego. Zajęcia prowadzą osoby, które pochodzą z danego kraju. Semestr letni 2015 będzie pod patronem Kostaryki, a zajęcia poprowadzi Marco Umano.

PROJEKCJA FILMÓW HISZPAŃSKO JĘZYCZNYCH

Organizujemy pokazy filmów w oryginalnej wersji językowej. Są to filmy znane z kina lub telewizji, ale przede wszystkim filmy, które nie dotarły na polskie ekrany.

KLUBY DYSKUSYJNE

Dyskutujemy o poważnych sprawach, czasem o śmiesznych wydarzeniach. Zajęcia prowadzone są równolegle na różnych poziomach.

WSPÓLNE GOTOWANIE

Hiszpania i Ameryka Południowa, to również niezwykły Świat Smaków. Wspólnie przyrządzamy potrawy z oryginalnych hiszpańskich przepisów. Nauczymy Cię przyrządzać m.in.: Paellę, Tortillę, Porrusaldę, Papas Arrugadas, Churros, Empanadillas.

FIESTY OKOLICZNOŚCIOWE

Najulubieńsze z najulubieńszych Fiesty Okazjonalne (np.: Fiesta de Navidad, Fiesta de Pascua, Fiesta de Aniversarío, Fiesta de Reyes) lub bez okazji, a dla integracji:-)
Bawimy się, rozmawiamy, nawiązujemy nowe znajomości...wszyscy "Elabanikowcy" w jednym czasie i miejscu:-)

Historia

2005

Powstanie Instytutu

Dokładnie 20 lipca w Urzędzie Miejskim w Krakowie otrzymaliśmy wpis do ewidencji. Ta symboliczna data jest początkiem Hiszpańskiego Świata w Krakowie

2007

Powiększenie Instytutu

Ze względu na coraz większe zainteresowanie nauką hiszpańskiego powiększyliśmy Instytut o: 4 sale dydaktyczne, 2 poczekalnie, a nasz zespół o 7 osób z różnych krajów hiszpańskojęzycznych

2011

Certyfikat Jakości

31 maja otrzymaliśmy certyfikat Jakości Nauczania P.A.S.E

2015

Jubileusz

Z okazji 10-lecia "rozkwieciliśmy" jeszcze bardziej naszą placówkę i zafundowaliśmy patio, z którego mogą korzystać kursanci