5 argumentów, które zachęcą Cię do nauki języka hiszpańskiego

08.06.2022
5 argumentów, które zachęcą Cię do nauki języka hiszpańskiego

Polacy nie gęsi i swój język mają... Co sprawia, że język hiszpański jest tak popularny i warto się go uczyć? Powodów jest przynajmniej tyle ilu ludzi posługujących się tym językiem. My jednak wymienimy tylko kilka. Zapraszamy!

 

  1. Uno. Polacy potrafią w języki.
  2. Dos. Już to gdzieś słyszałeś
  3. Tres. Hiszpańskie rytmy lekarstwem na stres
  4. Cuatro y cinco. Trabajo y vacaciones

 

Uno. Polacy potrafią w języki.

Język polski do najłatwiejszych nie należy. To dobrze! Dzięki temu hiszpański dla nas jest łatwy. Wymowa słów jest o wiele prostsza od angielskiego, a hiszpański z angielskim ma wiele podobnych słów. Aby opanować język hiszpański na poziomie B1 wystarczy 400 godzin. Trochę ponad 2 tygodnie! Oczywiście, to takie matematycznie wyliczenia, ale coś w tym jest, bowiem kursy wakacyjne z języka hiszpańskiego stacjonarnie lub online trwają tylko trzy tygodnie, a Ty jesteś w stanie opanować cały poziom i to już nie matematyka, a praktyka.

Dos. Już to gdzieś słyszałeś

Tak się świetnie składa, że znasz hiszpański, zanim zaczniesz się go uczyć. Czy to możliwe? Oto kilka przykładów:

  • el material - materiał,
  • el problema- problem. Lepiej ich nie mieć. Na pewno nie pojawią się podczas nauki hiszpańskiego
  • a jeśli o nauce mowa to wystarczy, że powiesz estudiar i wiemy, że pragniesz się uczyć no to zapraszamy!
  • el bar lub el restaurante. A to może po lekcjach
  • włącz hiszpańskie la radio. Z pewnością usłyszysz podobnie brzmiące wyrazy w la música . Jest ich naprawdę dużo.

 

Gotowy na naukę hiszpańskiego - sprawdź tutaj

 

Tres. Hiszpańskie rytmy lekarstwem na stres

Nauka hiszpańskiego przychodzi śpiewająco. I to dosłownie. Włączając la radio lub el televisor możemy usłyszeć dobrze znane, niezwykle gorące i melodyjne "Livin’ La Vida Loca", kultowe "Cancion del mariachi" czy wakacyjny hymn "Despacito". A to dopiero początek. Spoglądając w ekran, od razu na myśl przychodzi "La Casa de Papel"- prawdziwa lekcja hiszpańskiego. Również obfitująca w nie zawsze “parlamentarne” słownictwo. Cóż. Nigdy nie wiesz, co w życiu może się przydać. Faktem jest, że dzięki temu język hiszpański stał się jeszcze bardziej popularny. A o to przecież chodzi.

Cuatro y cinco. Trabajo y vacaciones

Aż 500 milionów ludzi na całym świecie posługuje się językiem hiszpańskim! Począwszy od Europy, gdzie hiszpańskojęzyczna populacja wynosi 45 600 000 aż po kraje obu Ameryk, czy nawet Filipiny lub Gwinea Równikowa w Afryce. Języka hiszpańskiego używa tam ponad 109 000 000 ludzi! Dość powiedzieć, że hiszpański jako język urzędowy obowiązuje w 22 krajach, co daje ogromne możliwości, aby podjąć pracę. Choćby  turystyce, bankowości czy motoryzacji. Doskonale znany Santander Bank i lubiany Seat to przykłady firm, których ojczyzną jest Hiszpania. Do dzieła! Ruszaj z hiszpańskim na podbój świata. No a na koniec warto wspomnieć o tym, że znając hiszpański będziemy w stanie porozumieć się na z Portugalczykiem, Brazylijczykiem, czy Włochem, bowiem to bardzo podobne języki.

×

Chcesz najlepiej dopasowany kurs?

Zostaw nam swój telefon, a w ciągu 48h oddzwonimy z najlepszą opcją dla Ciebie.

Twoja wiadomość została wysłana
Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli: Instytut El abanico. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług.