Hiszpański na świecie, czyli nazwy miejsc, które pomogą w nauce hiszpańskiego

06.06.2022
Hiszpański na świecie, czyli nazwy miejsc, które pomogą w nauce hiszpańskiego

Język hiszpański, jako język, który ma w sobie dużo pozostałości po łacińskim można spotkać nie tylko w krajach, w których mówi się po hiszpańsku. No w choćby w Stanach Zjednoczonych (choć tam ten język jest dość popularny i z ostatnich wyliczeń wynika, że co czwarty mieszkaniec USA mówi po hiszpańsku) w kalifornijskie Los Gatos zamieszane są… hiszpańskie koty. Gatos po hiszpańsku, to właśnie koty, które niegdyś przemieszczały te tereny. No a miasto marzeń, czyli Los Angeles, to przecież miasto aniołów

 

Spis treści:

  1. Hiszpański na wyciągnięcie ręki
  2. Śladami wielkich odkrywców
  3. Cały świat. Jedna mowa

 

Hiszpański na wyciągnięcie ręki

Wróćmy jednak do Europy i właśnie do hiszpańskie i poobserwujemy na mapie hiszpańskie miejsca, które dodatkowo często są wybierane, jako kierunek wakacji. 

No to śmigamy do Hiszpanii:

  • Costa de La Luz- wybrzeże światła,
  • Costa Dorada- złote wybrzeże,
  • Costa del Sol- wybrzeże słońca,
  • Costa Blanca- białe wybrzeże.
  • Costa Brava, co oznacza dzikie, urwiste wybrzeże

No i dzięki temu poznaliśmy już jakieś słowa. Prawda, że łatwo? Bo hiszpański, to łatwy język, wraz włoskim uznawany za najbardziej intuicyjny.

Śladami wielkich odkrywców

Jeśli podążymy śladami wielkich odkrywców do Ameryki Łacińskiej, dotrzemy między innymi do Wenezueli (choć w obecnych czasach, to jednak niebezpieczne), której nazwa w języku hiszpańskim pochodzi od Venecia, czyli  Wenecja. Gdy pojedziemy na południe, to dotrzemy do Buenos Aires, czyli do dobrych powietrzy (w znaczeniu wiatrów). Gdy zaś Argentyńczycy polecą nam miejsce na wakacje, to zapewne wskażą nam min.: Mar del Plata czyli morze srebra lub Salta czyli skacz.  No i mamy kolejne słowa po hiszpańsku.  

Przed podróżą sprawdźcie kursy dla dorosłych i dla dzieci

 

Cały świat. Jedna mowa

Ponieważ język hiszpański ma wiele pozostałości z Łaciny można go spotkać na całym świecie w nazwach miejsc, rzeczy, czynności. Stąd zapewne mówi się o nim, jako języku intuicyjnym i łatwym do nauki. Zatem Zostań HiszPANEM swojego losu i zacznij z nami przygodę Zapisz się już dziś!×

Chcesz najlepiej dopasowany kurs?

Zostaw nam swój telefon, a w ciągu 48h oddzwonimy z najlepszą opcją dla Ciebie.

Twoja wiadomość została wysłana
Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli: Instytut El abanico. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług.